Reflux betegség = gyomorégés, többnyire ez él a köztudatban. Igaz, hogy a gyomorégés típusos panasz reflux betegségben, de nem szükségszerű tünete. Nyelőcső mentén érzett fájdalom, torokban maró érzés, kellemetlen lehelet, savas szájíz és még más emésztőszervi tünetek egyaránt reflux betegség gyanúját vetik fel.
Gyomorégés: Valójában nyelőcsőégésről van szó. A gyomorból a nyelőcsőbe visszacsorgó sav a nyelőcső nyálkahártyáját irritálja és ez okoz égő jellegű fájdalmat.
Szegycsont mögötti vagy mellkasi fájdalom: A nyelőcsőben felfelé áramló sav váltja ki, a fájdalom nemcsak a szegycsont területén jelentkezhet, hanem az egész mellkasra kiterjedhet, mi több a hátba is sugározhat.
Savas vagy keserű szájíz: Nemcsak a gyomorsav tud feljutni a gyomorból a szájba. Az epe is visszaregurgitálhat a vékonybélből a gyomorba, onnan pedig szájüregbe, keserű szájízt eredményezve.
Torokban gombócérzés, váladékérzés: A garatba, azaz a torokba visszacsorgó gyomorsav lokálisan gyulladást válthat ki.
Kellemetlen lehelet, szájszag: Fogászati vagy szájüregi problémák kizárása után érdemes reflux betegségre is gondolni, hiszen rossz lehelet hátterében gyakran áll reflux betegség.
Böfögés: Jellemzően savas felböfögésről van szó.
Nyelési fájdalom, nyelési nehézség: Tartósan fennálló reflux betegség nyelőcső gyulladáshoz vezethet, mely fájdalmas nyeléssel, szűkület kialakulásakor nyelési nehezítettséggel, falat elakadással járhat.
Hányinger: Elsősorban reggelente illetve étkezés után jelentkezik.
Szájszárazság vagy nyáladzás: Nyálmirigy betegségen, gyógyszer mellékhatáson kívül reflux betegség esetén is gyakori panaszok.
Fogzománc károsodás: A gyomorból a szájba áramló sav hatására a fogzománc fokozatosan elvékonyodhat, ez a fogak érzékenységéhez, sárgás elszíneződéséhez vezethet és végül a fogzománc áttetszővé válik. Elsősorban a fogak nyelv felé néző része károsodhat.
Lepedékes nyelv: Nyelvről el nem távolítható fehér vagy sárgás lepedék emésztőszervi betegségek esetén jellegzetes tünet.